Lg Plus Arıtma Logo
MENÜ

En İyi Su Arıtma Cihazı

Araştırmaya başladıkça daha çok kafa karıştıran bir yerden sonra insanların artık su arıtma cihazı alma fikrinden vaz geçmesine bile neden olan ; internet ortamındaki bilgi kirliliğinden nasibini fazlasıyla almış ve aslında hepsinin aynı özelliklere sahip olduğu düşünülse de çok fazla fiyat opsiyonlarının bulunduğu çoğu zaman satan firmaların bile bu bilgi kirliliği karşısında şaşırıp kaldığı ve anlamlandırmak ile ilgili sorunlar yaşadığı bir konudur su arıtma cihazları. Örneklendirerek gidersek piyasada en çok satılan ürünler üzerinden konuştuğumuzda LG membranlı bir arıtma cihazı 6 filtreli 12 litrelik tankı olan bir cihaz 850 tl den satılırken yine i marka 6 filtreli bir cihaz 2800 tl den satılmaktadır. Yazının devamında sizin de en iyi su arıtma cihazı olduğu konusunda hak vereceğiniz LG Plus arıtma cihazımız ise yine 6 filtre ve 12 litrelik tankı ile LG marka membran kullanarak 1400 tl den satılmaktadır.

Peki Nasıl Oluyor Da Aynı Özelliklere Sahip Cihazları Fiyatları Bu Kadar Farklı

Türkiye de satılan su arıtma cihazlarının çoğu 5 filtreli cihazlardır. Reverse Osmos teknolojisi kullanan bu cihazlar genel olarak 6. filtre olarak kullanılan mineral filtresini kullanmamaktadır lar. Oysa mineral filtresi yani cihazımızda bulunan 6. filtremiz su arıtma cihazlarının olmazsa olmazlarındandır. LG Plus ın en iyi su arıtma cihazı olması sebebi öncelikle organik sertifikalı bir mineral filtresi kullanması dır. Peki bu l marka cihaz da 850 liraya sattığı modelinde mineral filtresi olduğunu belirtiyorsa farkımız ne . İşte cihazlar arasındaki asıl fiyat farkını oluşturan konu kullanılan filtrelerin kalitesidir. LG Plus su arıtma cihazının en iyi su arıtma cihazı olmasının ana nedeni kullanılan filtrelerin hiçbirinde Çin malı ürün kullanılmaması dır. 10 Ton su geçişi kapasiteli 1. sınıf mineral filtremiz özellikle çocuk gelişimi açısından gerekli olan mineralli alkali suyun üretilmesini sağlamaktadır. Aslında konuyu şu şekilde özetleyebiliriz. Cihazımızda mineral filtresi var diyebilmek adına 2 dolarlık Çin malı bir filtre koyabilirsiniz. Bu sayede l marka bir cihaz gibi maliyetlerden kaçar tasarruf edebilirsiniz. Ama sattığınız ürünün gerçekten sağlıklı bir su üretmesini istiyorsanız en kaliteli 17 dolarlık bir filtre kullanırsınız. İşte o zaman LG Plus gibi en iyi su arıtma cihazını üretmiş olursunuz.

Peki Tek Fark Mineral Filtresi Mi?

Tabi ki tek fark kullanılan mineral filtresi değil . Kullanılan bütün filtrelerde ciddi bir kalite farkı ve fiyat farkı bulunmaktadır. Mesela ön filtre takımı dediğimiz 3 lü ön filtre seti 850 tl lik l marka da da 2800 tl lik i marka da da aynıdır. İki cihaz da çin malı filtrelere kendi markalarını basarak kullanmaktadırlar. Bu 3 filtre genel olarak sudaki tortu kireç klor gibi suyun tadını ve görüntüsünü etkileyen ve damak tadınıza yani insanın en kolay fark edebildiği kısma hitap eden filtrelerdir. Çin malı filtreleri kullanan bu 2 cihazda da filtre değişimleri 6 ayda 1 yapılmaktadır. Hatta firmalara 3 ünün toplam maliyeti 34 tl olan bu ön filtre setini en çok satılan ve bilindik markalardan biri olan İ markası 6 ayda bir 200-250 tl gibi bir rakama değiştirmekte yani bu işlemden ciddi paralar kazanmaktadır. En iyi su arıtma cihazı olduğunu iddaa ettiğimiz LG Plus ise kaliteli filtreler kullanması sebebiyle ortalama 4-5 kişilik bir ailenin standart içme suyu kullanımı için yılda 1 kez 120 tl herşey dahil ön filtre setinin değişimi için ücret almaktadır . Yani çok daha kaliteli filtrelere 2 kat uzun süre kullanarak yarısı kadar ücret ödemektesiniz.

Plastik Tank Ve Çelik Tank

En önemli konulardan biri de arıtılan suyun içinde beklediği tanklar dır. Ucuz cihazlarda özellikle daha çok kullanılan plastik tanklar maliyeti düşürmek adına öncelikli çözüm olarak görünürler. Birde metal tanklar vardır. LG Plus a en iyi su arıtma cihazı olması konusunda önemli bir farklılık yaratan ie kullanılan içi gümüş alaşımlı bakteri üremesini engelleyen özel paslanmaz çelik tank kullanmasıdır. Plastik tank kullanan cihazların aslında damacana kullanımından pek bir farkı olmamakta ve su yine plastiğin içinde beklemekte bu sebeple de su değerlerini yitirmektedir. Bu tanklarda zamanla yosun ve koku oluşumu gözlenmektedir. L marka metal tank kullanan cihazda ise içi plastik bir tank kullanılmakta ve dışında ise en fazla 2 yıllık kullanımdan sonra paslar gözle görülür bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Yani işin özü açıkçası küçük kelime oyunlarıyla aynı ürünü size çok daha uygun fiyata alabileceğinizi düşündürmek ve bu sayede yüksek adetlerde satış rakamlarına ulaşabilmek kolay kazançlı ama bir o kadar da etik olmayan bir davranıştır. Birbiriyle kıyasladığımız bu 3 cihaz haricinde özellikle pazaryeri sitelerinde ciddi satış adetlerine ulaşan ve aynı şekilde özelliklere sahip olduğu belirtilerek satılan cihazlar ise kapalı kutu içerisinde içine ne olduğunu bilmeden satın aldığınız ürünlerdir. LG Plus en iyi su arıtma cihazı olduğunu bütün müşterilerine göstermek için şeffaf kasalar kullanır . Bu sayede cihazın için satın alırken de görür ve ne aldığınızdan emin olursunuz.

Madem En İyisi LG Plus Neden Dijital Değil

Bu 2800 tl ye satılan bir marka cihazın en büyük satış argümanı dijital göstergeye sahip olması ve sözde filtre değişim zamanı geldiğinde müşteriyi uyarmasıdır. Fakat bu gösterge tamamen zaman ayarlı bir kronometre olup kullanılsa da cihaz hiç kullanılmasa da 6 ay sonra filtre değişimi uyarısı vermektedir. Müşteriyi kaybetmek pahasına da olsa doğruyu söylemeyi kendisine görev edinmiş olan LG Plus 10-15 tl lik bu dijital göstergeyi cihaza monte edip 2 katına satmak yerine dürüstlükten taviz vermemekte ve müşterilerine zaman içerisinde ziyaretler gerçekleştirerek su ölçümlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirip müşterilerinin sağlığını riske atmamakta ve boş yere de filtre değişime yönlendirip para kazanma yönünde bir eğilim göstermemektedir.

Peki Ya Servis Hizmeti

Bir su arıtma cihazının en iyi su arıtma cihazı olabilmesi için sadece cihazı en iyisi olması yeterli olmaz. Çünkü bu ürün satmakla bitmeyen bir hizmet gerekmekte ve özellikle bu sebeplerden de internetten alınacak bir ürün olmamaktadır. LG Plus a en iyi su arıtma cihazı olma konusunda diğer firmaların önüne geçiren en önemli özelliklerinden biri de 24 saat içerisinde çözüm garantisi vermesidir. Herhangi bir arıza durumda 24 saat içerisinde sorununuz çözülmekte ve arızanız giderilmektedir . LG Plus ın bir farklı özelliği de cihazdan kaynaklı herhangi sebepten dolayı mutfağınızda oluşabilecek zararları karşılamayı taahhüt eden tek marka olmasıdır. Bunun sebebi ise LG Plus şimdiye kadar hiçbir şekilde böyle bir hasara neden olmamış ve cihaz içerisinde bunun bütün önlemlerinin alınmış olmasıdır.

Siz De En İyi Su Arıtma Cihazını Deneyin

Evet açıkladığımız gibi en çok satılan 3 markadan biri olan X marka cihazdan çok daha kaliteli servis ve filtrelere sahipken hemen hemen yarı fiyatına satılan LG Plus su arıtma cihazımız umarım size en iyi su arıtma cihazı olduğunu verdiğimiz bilgilerle kanıtlamıştır . Ama bu yazıyı size sadece bilgilendirmek için yazıyoruz çünkü siz cihazı satın almadan önce 15 gün kullandırarak zaten kalitesini kendiniz görmenizi sağlıyoruz. Sizde önce deneyin görün sonra satın alın. Kalitesini bilmediğiniz içinde ne olduğunu bilmediğiniz ve suyun tadına bakmadan yıllarca kullanacağınız bir cihaz satın almak yerine önce kullanın deneyin memnun kalırsanız satın alın. Siz de en iyi su arıtma cihazını en uygun fiyatlarla ve en uygun ödeme seçenekleriyle satın almadan önce emin olmak arzusuyla denemek isterseniz bize 0850 241 12 17 numaralı telefonumuzdan her zaman ulaşabilirsiniz.

0%